BARZOJ RUSKÝ CHRT

VCH. Akira Nevasca "Aki"

 • sire: Cashmere Bistkupstwo & dame: Bystra Mischenka
 
narozena / born: * 08.10.2006
 •  now 9,6 years, my beloved golden girl :)
 
 
Elegantní statná fena, plnochrupá se správným nůžkovým skusem, přátelská mazlivá povaha, 
Baer bilateral -/- (audiometrie, oboustranně nereaguje, tzn. neslyšící, hluchá). Výborný prodloužený plynulý pohyb.

Je 72 cm vysoká.

Na výstavách získává výborná ohodnocení s excellentními posudky a tituly a to jak zde v ČR, tak v zahraničí.
FCI standard: vždy hodnocen jako Excellent s předností výborné povahy, krásné hlavy, plného pigmentu, korektních proporcí, oko přednostně tmavé, správné nasazení ucha, dlouhý suchý krk, s výbornou hor. i dol. linií, výborné úhlení přední front s pěkným předhrudím, prostorný hluboký hrudník, silná kostra, korektní postoje i úhlení, správně nasazeným a neseným ocasem, kvalitní srstí a výborného prodlouženého plynulého pohybu. 
 
Chov / Breeding:
Přestože do chovu má mnoho předností, nikdy jsme ji neuchovnili. Bohužel má test sluchu s výsledkem BAER bill -/- (oboustranně neslyšící), tudíž chov u nás na ní nepřipadá v úvahu!. Také k nám přišla s nemocným srdíčkem, které se nám s pomocí odborných vet. lékařů podařilo stabilizovat. Akirka jednou štěnátka měla, u předchozí majitelky, od které jsme ji zachránily. Všechna byla bez PP, i když otec štěňat byl také s PP. Bohužel se o nich nic neví, nepodařilo se nám je ani najít ani vypátrat, úplně vymizela ze světa.
 
Akča je jediná žijící ze svých sourozenců z vrhu "A" Nevasca.
 
Úspěchy / Shows:
 • Veteran Champion CZ
 • National Winner of Poland 2011
 • Winner of Mlada Boleslav 2013
 • Best in Group 2nd place CZ 2013
 • 3x Best of Veterans CZ 2014
 • 2x Honour Class Winner CZ 2012 & 2014
 • 2x Country Winner of Liberec 2011 & 2012
 • Country Winner of Kladno 2012
 • Country Winner of Mlada Boleslav 2013
 • Country Winner of Prague-Rychety 2014
 • 7x Class Winner, CWC PL, Excellent...
 • Candidate for Champion of Poland

 

Jak Aki vyhrála svůj život :

Akira měla před námi již více majitelů, někteří na ní chtěli množit štěňata, mlátili jí, nedavali jí najíst, chovali se k ní strašně a byli na ní hodně zlí. Aki se nám podařilo získat v jejích necelých čtyřech letech s laskavou pomocí chst. Nevasca. Je 72 cm vysoká, plnochrupá s nůžkovým skusem, Baer - /- (audiometrie, oboustranně nereaguje, tzn. neslyšící, hluchá). Ted už je v pořádku, všemi milovaná, naprosto štastná a spokojená. Už jen tak nepřežívá,už má radost ze života a užívá si ho. Je v ní něco speciálního, nějaké osobní kouzlo,které společně s hravostí,něžností a šibalstvím z ní dělá naprosto krásnou a jedinečnou bytost, která si Vás okamžitě získá jako mě. Akira žije společně s námi v naší rodinné domácí smečce s Timem, Falcouškem and Cherry, Enýškou, Charliem a Gregorkem jako fena, která si získala silný respekt každého člena. Je také úspěšný canisterapeut. Výborně rozumí znakové řeči.


 

Akira had a few owners before our coming. Some of these people want only reproduced puppies (for money and without pedigrees), beated her, didn´t feed her, they had horrible behave and they were ugly to her. We gained Aki in her four years old with a nice help of kennel Nevasca. Her high is 72 cm and she is full dentition with scissors bite, Baer - /- (audiometry, both ears without reactions, deaf). Now she is absolutely in good condition, all beloved, happy and she has finally big joy from her live. She not survived,she lives and she´s happy. It´s something special in her inside, some her personal magic together with playfulness, tenderness and waggery are the things which do from her absolutely beautiful and unique being and from these you will love her as me. Akira lives together with us in my home pack with Tim, Falco and Cherry, Enita, Charlie and Gregor and she is successful canis-therapist (therapy dog) too. Akira excellently knows the sign language as well.

 

 
 

Rodokmen / Pedigree

Cashmere Bistkupstwo

Mistr ČR
CACIL
Ch. krása a výkon
3x CAC
CACT
Klubový vítěz mladých
2x CAJC
Výborný

Amur Nevskyj Variage Gold
 

Ch SK
CACIB
2x BOB

Maxime de Nikolaiev
Ch Německa, 3x LSg

Igor de Nikolaiev

Sholwood Silver Moon

Nastasia Kinski Krylov

2x BOB,CACIB, res. CACIB, 2x CWC, 2x CAC SR, res. CAC SR
 

Ch.Janké Lévitch Krylov

Issabella Krylov

Polly z Palatinu Moravia

CAC
Oblastní vítěz
Vítěz třídy

Balard Ulubieniec Cara
BIG, BOB, CACIB, 2x CWC, Vít. výst.

Filaret Moskowskij

Volga Grotius

Asmara Sejd-Abád

Derby vítěz, Vít. tř. ml., Vít. tř., Obl. vít.

Falco z Palatinu

Pamela z Moskevského chovu

Bystra Mischenka
 

Carayan Quido Bohemia
 

Krajský vítěz
Vítěz třídy

Cellini Leyton

Ch ČR, SK, Klubu, C.I.B., 2x BOB, KV

E'Kazan Pogovitch des Balalaikas

Katinka de la Polianka

Armenia Leyton

KV, res. CACIB, 3x CAC, 3x res. CAC, CAC SR

E'Kazan Pogovitch des Balalaikas

Extra Krylov

Aylin z Brdského chovu

res. CACIB
Klubový vítěz 2001

2x CAC, 3x res. CAC, CAJC


Blagovest

Ch ČR, Klubu, NV, KV, C.I.B., 2x BOB

Fetysz von Smetanka

Plutovka 1644/bp

Elisabeth Aristion Bohemia

res. CAC

Fomanow von Kornalowa

Dajána z Plzenského chovu CS

 

Akiry rodiče / Akira´s parents:

  

    otec / sire: Cashmere Biskupstwo      x       matka / dam: Bystra Mischenka

 

 

 

Rodokmen Akiry s fotkami po mnoho generací zpět můžete vidět zde.

----------------

Akira´s pedigree with photos of many generations back you can see here.


 

 

 29.04. 2016 13:45

Duhový most * Rainbow Bridge 

..Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. 

Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete...

– Autor neznámý, Duhový most

 

Akirka Zlatuňka byla tak osobitá, výjimečná a mazlivá fena. Měla překrásné hluboké oči a krásnou zlatou duši stejně tak, jako měla zlatý kožíšek. Vždycky měla u ostatních pejsků respekt, vždycky si uměla poradit s pánvičkou ze sporáku a vždycky měla ohromnou radost, když se jí něco povedlo :) Po tom všem, co v životě špatného a smutného zažila, na lidi nezanevřela. Dokázala svůj život vyhrát když se dostala k nám a prožila druhou půlku života  s láskou, mazlením a dobrým papáním ve smečce jako vážený člen naší rodiny.
 
Aki odešla do nebíčka +27.04. 2016 kolem 17.té hodiny skoro v 10ti letech. .

Odpočívej v pokoji a hraj si v nebíčku s ostatními všemi pejsky. A až budeš unavená, najdi si vždycky cestu do naší velké chaloupky ke všem členům naší rodiny, kteří tě s láskou přijmou. . . sbohem moje milovaná holčičko, budeš navždy v mém srdci. . ..

O Akče si můžete přečíst její životní příběh, jak jsi svůj život tato úžasná osobitá fena vybojovala. . .