DALMATIN

Gregor Petrovický vítr "Gregorino"

  • sire: CH. ERSI DREAM READER BOHEMIA RODODENDRON "Ersi" & VCH.,CH. KOH-I-NOOR´S LIGHT RAUL "Judy"
narozen / born: * 25.03.2010
  •  now 6 years, my beloved orange boy :)
 
  
 
Leč nestandardní, tak oboustranně plně slyšící pes Baer bill +/+, plnochrupý, správný nůžkový skus, obě sestouplá varlátka, elegantní pes, typický samčí výraz, výrazná hlava, přednostně tmavé oko, tečkované ucho, typický výstavní postoj a správné uhlení předních i zadních končetin - kvalitní srst,  správné rovnoměrné tečkování, výrazný pigment, broskvové zbarvení teček, pravidelný prostorný pohyb s dobrým odrazem, výborná linie, pevný rovný hřbet, správná délka ocasu a jeho nesení. Vyrovnaný, temperamentní přátelský pes.
 
O Gregorkovi:

Na Gregorka si majitelé čekali celý rok, měli zájem již o štěňátko předchozího vrhu "F" Petrovický vítr, jenže na ně už nezbylo. Majitelů bylo hodně, takže si někteří čekali na náš další vrh "G".

Gregorek má nestandardní, ale vzácné zbarvení zvané broskvové neboli pomerančové. Noví majitelé byli ze Šumavy, kde chovali koně Haflingery, také plavé. Vše bylo skvělé, majitelé si s Gregorkem padli do oka již při prvním setkání.

...asi dva roky bylo vše skvělé. Co se stalo pak, nevíme. Najednou ho "dávali pryč" byl zavírán do kotelny, bál se větráku, nechtěl tam být, utíkal, prý vyl..., že je to k nevydržení, že už ho nechtějí.... "Být zavřená v tmavé začouzené hlasité kotelně, také bych utíkala!" ...najednou dávali Gregora pryč...

Po naší společné domluvě jsme si ho chtěli okamžitě hned po Vánocích odvézt.

Pak přestali reagovat na telefony, emaily i Facebook....

Ale díky obrázku na Facebooku a textu "neznáte ho někdo?"  už to šlo rychle a za 3 dny byl Gregorek u nás doma v teplé postýlce s plným bříškem, těsně před krutými únorovými mrazy, které by jistě nepřežil.

Děkujeme moc paní Šnajdrové, která ho odchytla, když se vyhozen, k nim přišel s místními vesnickými pejsky najíst a dala mu na cestu velkou plnou krabici vakuovaných kuřat, stehen, a silného vývaru. Děkujeme moc chs Danarny za převoz Gregora cca 160km k nám domů, v té největší mlze, která tenkrát byla.

Až po výzvě a přípravě trestního oznámení pro porušení kupní smlouvy a § 6 (pro bezdůvodné opuštění zvířete) podle Zákona na Ochranu proti týrání zvířat, majitelé zaslali pouze jeho PP. Očkovací průkaz ne, prý ztratili..založili.., nevědí, a divili se...

....otázkou je, zda byl Gregor vůbec očkován ?...

Gregorek při příjezdu vážil jen 19 kg!!! a měl psychické problémy, hodně pošramocenou, ublíženou dušičku a tolik ustaraných vrásek na čelíčku.

Gregorek zůstal také doma. Zamilovali jsme se s ním do sebe a Gregorino se do nás tak moc a hluboce vtiskl. Je to velice samostatný a osobitý pejsek, s jehož pře-výchovou samorosta a rehabilitací nevěřícího psa způsobené špatným zacházením lidí, s jeho šrámy na dušičce my velice pomohla jeho zasloužilá maminka, chůva-vychovatelka smečky a vůdčí Alfa fena Judynka. Judynka byla vůdčí v naší smečce hned po mě, vedla i kluky a byla to opravdu vyjímečná matka fena. Nyní Gregorek vychází se všemi pejsky, malými i velkými, včetně jiných psů kluků a i se všemi lidmi. Také pochopil, že držet se smečky znaméná mít domov, že už nemusí utíkat a shánět si jídlo, že u nás máme plnou mističku každý den, otevřené srdce s teplou náručí pro všechny dost a dosti :). S Falcouškem se naučil oddanosti a i tomu, že Falcouš chrání a stará se o celou smečku celkově, přebral velení po Judy, takže Gregorek získal i jistotu bezpečí a oporu v našem celkovém fungování. Naučil se i pár základních i pokročilejších povelů, cvičení a různé způsoby ho velice baví :) Miluje přetahování s uzly a také se ve smečce o všechny stará, olizuje jim ouška, pusinky a spí se všemi společně v mé posteli. Gregorek je součástí mojí osobí smečky, kdy mezi Timem, Falcouškem a Cherry, Enýškou, Charliem zaujímá místo Beta kluka hned po Falcouškovi a má se už jen dobře :).

Bohužel, něco podobného se stalo i Gregorkovu bráškovi Grantíkovi.

Oba pejsky jsme už pak nenabízeli, nechtěly jsme riskovat, že by sejim něco podobného mohlo stát ještě jednou, jejich psí dušička by to již neustála. 

Oba dva od nás k novým majitelům odcházeli jako zdravá, napapaná, radostná a veselá štěňátka. Od majitelů byla chtěná. Nevíme, co se pak stalo, nevíme proč nás nekontaktovali, ale důležité je, že oba měli štěstí a dostali se zpátky domů, kde žijí šťastný psí život s jistotou plné misky, teplého pelíšku a mazleníčka.
 
 
 
Gregorkova videa ŠKOLA HROU, na videích můžete i vidět, jak náš chlapeček postupně přibíral na váze (z původních 19kg) všechna se zvukem :)
 
Zde jedno z prvních videí, kde se Gregorek, nejdříve samostatně, naučil fungovat i venku při různých rušivých elementech. . Zde pochopil, že se venku nemusí spoléhat jen sám na sebe, ale že tam má mě . . .

Dalmatin Gregorek se pilně učí :-) začínáme . . ;)
 

 
A zde další video, ve kterém můžete vidět, jak s Gregorkem, nyní již ve smečce, cvičíme, co se naučil nebo i úplně nové cviky, které pod naším vedením skvěle a rychle pochopil. . Už si nehlídá piškotek, už neřeší, že i ostatní pejsci také dostávají "jeho" piškotek, už se se všemi podělí, už se nebojí že by nedostal, už nemá hlad. . 
Už se neožene, když mu sáhnu na ouška, na ocásek. . .
Také už neřeší, že hladím a chválím i jiné pejsky, už si mě nemusí bránit vůči ostatním, už ví že všichi jsme jeho rodina a že je naší součástí. .
Gregorkova pře-výchova a rehabilitace chování byla postupná, zde ale už i s fenami naší smečky :-))

Domov je místo, odkud Tě nevyhodí, ani když vyrosteš . . .
 

 
Tady video, Gregorek v plné harmonii je součástí naší celé rodiny-smečky :)))

Harmony with my Dalmatians & Borzois pack in Home

 


Více zde: https://petrovicky-vitr.webnode.cz/smecka/zachraneni/