World Dalmatian Club Show WAFDAL 2015

 
 WAFDAL International weekend of Dals !
 
TŘÍDENNÍ PSÍ AKCE WAFDAL, SETKÁNÍ, MEETING, VEČEŘE, SHOW, POVÍDÁNÍ O PSECH, ROZLOUČENÍ. . TO VŠE BYL WAFDAL 2015 V ČR PRAZE :)
 
 
 
WAFDAL Prague 2015 - doprovodný program
 
WAFDAL SHOW výsledky / results 
judges males Ludmila Fintorová (SK) + females Nenad Devic (SRB)
 
Pátek / Friday 1. May 2015  
WAFDAL meeting  in  TOP hotel Prague + DINNER at TOP hotel  Prague
 
Sobota / Saturday  2. May 2015 
CACIB show at Letňany show area, PVA EXPO Prague + DINNER  at  restaurant  „ JIHOMĚSTSKÝ pivovar“ 
 
Neděle / Sunday 3. May 2015
WAFDAL show 
Letňany show area , PVA EXPO Prague
+ Closing  refreshment
Czech Czech Dalmatian Club invites  all participants   for  SMALL REFRESHMENT  in closing the WAFDAL  at Letňany  show area
 
Tak, začneme ale pěkně popořádku :) 
 
Friday 1. May 2015  
WAFDAL meeting  in  TOP hotel Prague + DINNER at TOP hotel  Prague
 
Today was the first day of WAFDAL International weekend which we spent ad WAFDAL meeting  in  TOP hotel Praha opened from 15.00. 
Nice to meet you, thank you and see you tomorow. :)
-----
Dnes započal první den Mezinárodního víkendu WAFDAL, na kterém jsme se přivítali s ostatními účastníky WAFDAL meetingu v TOP hotelu Praha. Začátek v 15.00. 
Rádi jsme Vás viděli, děkujeme a těšíme se zase zítra. :) 
 
 
 
Saturday  2. May 2015 
CACIB show at Letňany show area, PVA EXPO Prague + DINNER  at  restaurant  „ JIHOMĚSTSKÝ pivovar“ 
V pivovaru na WAFDAL večeři jsme bohužel nebyli, nemohli jsme jelikož by jsme se nedostali domů. A utaháni po celém dni z výstavy ještě přejíždět v MHD, kdy se ještě konalo mistrovství v hokeji, takže všude plno uřvaných fanoušků i zahraničních, nebylo jak pro nás tak i pro pejsky dobře. Byly jsme rádi, že jsme se dostaly až k večeru bezpečně domů. 
 
A zde jen zkráceně MVP CACIB Praha Letňany 02.05. 2015 
 
 
Psi
Dalmatian judge: Nenad Devic (SRB) , (Registered 40 Dals)
Show Handler: Věrka Hejtík​
 
Třída šampionů / Champion class (5/5)
CH. Amor Royal Felicity  ,Angelo, 
result. Excellent 4
 
Angelo se prezentoval skutečně velice dobře. Od pana delegáta řečeno "Excellent presentation"který vstal ze židle a hned se přišel zeptat jak nás pan rozhodčí ohodnotil, jen jsme si šli stoupnout do řady po posouzení :) Ovšem ani slovní pokřiky při Diagonálním běhu "tam a zpět" nás nedokázali nijak rozhodit, je to ale pešek co. . .
Tudíž Angelek šel na pořadí a za potlesku diváků i účastníků okolo kruhu se vybíral vítěz. Angelek si  mezi šampiony a interšampiony vyběhal krásné 4.místo s moc pěkným posudkem a pochvalou Excelentní prezentace. :)
 
 
 
Feny 
Dalmatian judge: Ludmila Fintorová (SK), (Registered 40 Dals)
Show Handler: Věrka Hejtík​
 
Třída veteránů / Veteran class 
CH. CZ,PL, VCH. Koh-I-Noor´s Light Raul ,Judy, 
result. Excellent 2
Judynka, naše temperamentní zasloužilá maminka Petrovětrů nastoupila již jako hotová VETERÁN CHAMPIONKA :) Umístila se na druhém místě se stejně pěkným slovním ohodnocením paníí rozhodčí, stejně jako v Českých Budějovicích, i v Praze min rok, že je to moc pěkná fena stejných a vyrovnaných proporcí, korektní stavby těla jako konkurentka, ale s pěknější hlavou, jenže konkurentka je 14ti letá, tak se titul BOV udělí jí. Dle katalogu konkurentka nar. 2004, tudíž asi neumím počítat . . . :)  
Judynka se s tím teda zase vůbec nepárala :) 
Její celková prezentace byla opět svižná a temperamentem jako vždy nešetřila :) Šlo nám to tak pěkně, až i diváci museli vstát ze židle aby se na nás podívali více zblízka ;-))
 
 
 
Sunday 3. May 2015
WAFDAL show 
Letňany show area , PVA EXPO Prague
+ Closing  refreshment
Czech Czech Dalmatian Club invites  all participants   for  SMALL REFRESHMENT  in closing the WAFDAL  at Letňany  show area
 
Bylo to skoro jako ve filmu 101 dalmatinů. Na tuto velkolepou akci dorazilo více než 101 světových účastníků, hnědě i černě tečkovaných dalmatinů , rozmanitých linií i typů. Denní aktivní show, soutěže a šampionáty, krásné poháry všech velikostí a různé ceny i adrenalinem nabitá a pohodou doprovázená přehlídka puntíkatých jedinců. Ano, to byl WAFDAL 2015 !!
 
WAFDAL Světová klubová výstava, na které se nesměl zapomenout žádný správný dalmatinkář se svým dalmatinem !! :)
 
Byli pozvání všichni milovníci nádherného plemene Dalmatin, aby zažili nádech WAFDALských kořenů téměř v centru Prahy! 
03.05. 2015, PVA Letňany, EXPO Praha, kde se zde konala moc pěkná přehlídka dalmatinů z celého světa, která je největší přehlídkou dalmatinů vůbec.. Bylo zde předvedeno na 70 jedinců. Prezentace a celková organizace byla excelentní. Kam se člověk otočil, tam plno pejsků s puntíčky :) Byla to prostě a jednodušše radost pohledět. Rozhodně to byla i nezapomenutelná podívaná pro opravdové kynology a milovníky dalmatinů, ať už účastníky či návštěvníky. V hale provoněné legendárním nádechem elegantnosti a energičnosti dalmatinů, jsme si mohli i prohlédnout krásné trofeje, vítězné poháry, různé ceny jako porcelánové talířky vyzdobené pookraj s hlavou dalmatina, ručně pletená =přetahovadla v barvách naší české vlajky :) (za to také palec nahoru), různé misky a psí dobroty jako sušené maso, a nesmím zapomenout na dominantu celé velké haly uprostřed, nádhernou kytici v čele s WAFDAL billboardem a logem Dalmatin klubu ČR. 
 
Krásné výhry pro vítěze :)
za foto díky naše Jaňulí Gulíšek Jenny Foto ! :)
 
Tak co vy na to, necháte se zlákat i Vy ?? :)) . . .
Tak pojďte číst dál, vynasnažím se Vám popsat veškeré naše zážitky i poznatky, z naší účasti :)
 
Po našem příjezdu na výstaviště, kdy nám jak při kontrole u vstupu, tak u informačnícho stolku za vstupem, hned všichni hlásili směr konání našeho WAFDALu. Bylo i moc milé navádění, tentokráte né GPS ;) ale samolepkami  s logem WAFDAL na zemi, které nám ukazovalo kudy dál :)
 
No, a jelikož jsme na místě byli opravdu pěkně brzy, byl prostě čas na klidnou a pohodovou přípravu.
Hala byla krásně prostorná, bezvadně větraná resp. kyslíku jak pro pejsky, což je nutná potřeba i pro pohodové naladění a při přemýšlení, tak i pro jedince s indispozicemi negativního myšlení :) Místa tedy pro každého dosti, včetně svého vlastního prostoru :) To byla fakt paráda :) 
Výzdoba se pyšnila pozitivně nabitou energií a nesmím zapomenout na perfektně prostorné kruhy s modrými koberci. :) Jelikož modrá je naše barva, o to více jsme se s našimi psi cítili ale úplně v klídku a fakt těžce na pohodu ;) 
 
Zde pro vysvětlenou...
Kruhy byly dva vedle sebe. Oba byly připraveny pro výstavu. Jeden byl ale pro pejsky a druhý pro fenečky. 
 
Tento pohár byl opravdu velkou doménou společně se stolem plným krásných cen :)
 
Ták, chvíli jsme se rozhodovali, kam se ubydlíme :) nakonec zvítězil roh, volný prostor vedle našich úžasných přátel a jejich pejsků a hádejte, co že jsme to měli z druhé strany?? ..
Ano ano, "papací stůl" alias výstavní raut :-D Tedy připravené stoly pro závěrečné pohoštěníí a rozloučení ;) :) nojo, my si prostě vždy umíme vybrat to NEJ místo :-D ;)  
 
No a jelikož už "bydlíme", Eva s Gerym a Tomášem už také bydlí vedle nás, čekali jsme už jen až dorazí Janulí s Guliverkem a také na Milouška s Angelem. No,a  protože jsme je nikde neviděli, tak žádné dlouhé prostoje a šup se pěkně rozcvičit na prostorovku do kruhu, zahřát a následně protáhnout svaly, v kruhu si pohrát ale i s trochou vážnosti se prostorovat, no a nakonec tuto hru opět ukončit pozitivní odměnou ! :)
 
Trochu mě překvapilo, že se v kruzích ani okolo kruhu vůbec nikdo neprostoroval, nikdo tam nebyl, ale tím lépe pro nás, měli jsme místa habaděj ;) 
 
Kášonek už přešlapoval jak se těšil. Prvně jsme si šli kruh nejdříve prohlédnout, jako vždy. POvažuji za důležité pejska (skoro) vždy seznámit s terénem. Začali jsme hrou, při které jsme si pěkně zahřáli svalstvo, protáhli nožky a naladili se do vzájemného soustředění. Já osobně tuto předpřípravu v kruhu považuji za velmi důležitou, jak již vědí i absolventi mých seminářů, kteří se na nás také přišli mrknout :) protože takto lze předejít jakýmkoliv úrazům, např. natažením svalů, šlach ze ztuhlosti, jelikož vzít psa hned z kenely či klece, nebo prostě z deky, je rizikové, a samozřejmě pro dobrou náladu, pro podpoření psychiky, kdy ve výstavním prostředí, jak jistě všichni nebo většina z Vás zná, "řádí stres, nervozita, tréma. . ." ale ne u nás :) 
U nás po celou dobu dominoval úsměv, pohoda a klid. I když jsem tedy lítala jak střela sem a tam, zvládli jsme vše absolutně perfektně a to také díky vzájemné pomoci celé naší bandy Petrovětříků :) 
 
Falcoušek při svém aktivním, pravidelném, elegantním a harmonickém pohybu. <3 :)
za foto díky naše Jaňulí Gulíšek Jenny Foto ! :)
 
No, ale abych se k prostorovce vrátila ;) ...
Běháme, stojíme, občas si poskočíme, což Kášonek úplně miluje :) vyskakovat 2m do výšky ;) koukáme koukáme, okolo kruhu nás sledují diváci :) Jak delegáti WAFDAL tak i Vážená Liliane De Ridder Onghena :) 
 
MRS LILIANE de Ridder - ONGHENA
 • Dalmatiny začala v roce 1966 spolu s manželem Frans de Ridder. 
 • Vedla chov s pěknou řadou šampionů. Později také lrish vlkodav a deerhoundy připojila ke svému týmu.
 • Asi před 20 lety měla vážný zájem o belgické plemeno: Brusel grifonků, zejména hladké variety (petit Brabangon).
 • Stále má hezkou sbírku psů doma.
 • Má světově proslulé výtvarné umění porcelánové kolekce všeho druhu dalmatských figurek, v důsledku selektivního hledání více než 40 let.
 • Je také rozhodčí, posuzovala na všech kontinentech a byla oceněna na různých světových výstavách kde i ohodnotila svá milovaná plemena.
 • Je editorkou více než 30 let "spots of News" belgického Dalmatin klubu a je stále v pozici tajemníka, tedy prezidentkou. 
 • Byla zakládajícím členem VÝBORU Handlingu klubu Belgian Junior.
 • Byla zakládajícím členem výboru belgického lrish vlkodav klubu a byla jejich první předseda.
 •  Je zároveň předsedou belgického chihuahua klubu po mnoho let.
 • Je členem standardní provize z belgického klubu Kennet (SRSH). 
 
S váženou paní MRS LILIANE de Ridder ONGHENOU jsem se setkala, když mi bylo 8 let, a ted až nyní. Byla pro mě velká čest a radost si podat ruku, obejmout se a prohodit pár slov i velice zajímavých znalostí. . .
 
Falcouškovi se MRS Liliane de Ridder - ONGHENA také moc líbila :)
za foto díky naše Jaňulí Gulíšek Jenny Foto ! :)
 
Tak pokračujeme . . :)
No, a tak si tam běháme dál, hrajeme si a opět se vracíme k naší prezentaci. Kášík se tedy vystavuje jako pořádný FRAJER a manekýnuje na modrém koberci o sto sedm ;)
 Postupně se k nám připojují další a další, kteří si zkoušejí prostorovku. Říkám si, ještě jednou a jdeme, a ono né . . . :) 
Přichází za námi paní s fenou, která obdivuje a pochvaluje si Falcouška. Líbí se jí celkovou harmonií a typem. Tak mě oslovuje :) A rovnou se vyptává, na jeho jméno, na jeho věk a tak dále a tak dále . . . 
Tato vážená chovatelka už se na nás těšila ovšem od soboty ;) Zda bude naší nevěstou, resp. Kášonkovou nevěstou, uvidíme ;) A jak jsme si tak pěkně popovídaly, chtěla jsem pokračovat v dokončení kolečka s postojem, přišla za mnou ještě jedna potencionální nevěsta :) Ten můj anglický manekýn samozřejmě hned všechny přátelsky přivítal a tak nějak se rozhodl, že by tu společnou "Lásku" udělali hned tam a na místě i jen tak :D ;)  A nedal si říct a nedal, ten můj milovník se jednodušše zamiloval a to hned 2x behěm asi 10ti minut ;) 
No nedá se nic dělat Falcoušku, ted ještě není ten správný čas, dnes to fakt nepůjde ;) . . .
 
Doběhli jsme si spolu prostorovku, kdy už v kruhu bylo celkem dosti pesů :) Kášonek se šel provětrat ven na travičku, a v tom vidím že dorazila Janulí s Gulíškem a vidím i Milouška s Angelem. Beru si hned Angelina do ruky a jdeme také na to ;) 
 
CH. Amor Royal Felicity ,Angelo,
Nádherný pes, gentleman s velkou osobností ! :)
Za krásné a přirozené foto velké poděkování Eva Mizerová - photo elfka :)
 
Angelínek prďulínek zaujal velmi německé chovatele, jak mi řekli byli z něho úplně vedle :) Ovšem to není vše. Už naše prezentace na prostorovce nesla své ovoce jak u mého Falcouška, tak u mě svěřeného Angelka. Pro změnu srbští chovatelé společně s chovateli z Běloruska se za námi zastavili s chválou Excelentní prezentace a velmi pěkně urostlého chovného jedince :)
Ano přátelé, a to byl teprve začátek. . . ;)
 
zde na fotce s váženou chovatelkou Jacquie Christie a její Jezebel vítězskou BIS WAFDAL Show in Prague 2015 ! :) která vyhrála po oba dva dny (sobota i neděle) BOB (Best Of Breed) :)
CONGRATULATIONS DEAR JACQUIE AND JEZEBEL !! <3 :))
za foto díky naše Lenka Gastonek Polívková :)
 
Byla to opravdu podívaná pro celou škálu diváků okolo kruhů. :-))
 
--------------------------------
No a jak jsme pokračovali dál. . ?? :)
 
Naši pejsci připraveni, my lidi také, tak ted už jsme se jen zdravili a pokecávali s ostatními chovateli či majiteli a vystavovateli, kteří nás moc pěkně potěšili slovy cituji: ,,Je nám ctí Vás poznat osobně." :) Mno, a tak jsme popovídali, popřivítali se a prohodili i pár uličnických dovedností našich pejsků a přitom jsme čekali na zahájení :) 
 
za foto díky naše Lenka Gastonek Polívková :)
 
Zahájení proběhlo moc pěkným uvedením všech důležitých osobností no, a je čas začít :-))
 
Tak šup na to ;) V jednom kruhu nastupovali fenečky a ve druhém pejsci. Začínalo se od malých jako je to zvykem. Já tedy byla jen u pejsků, bohužel na fenky jsem stihla mrknout jen z dálky a jen občas. Oboje najednou fakt nebylo možno. Ovšem stihla jsem vidět naše přátele z Dobřichovic. Skvělou a hodnou Ladu s jejími psími dětmi chs Vetřelec. Lada sebou měla svého krásného Fantomka (FANTOM VETŘELEC) se kterým byla ve tř. pracovní a krásnou Belinku (BELOE ZOLOTO WORLD MUSIC HIT), naprosto úžasnou a povahově velmi přátelskou :) 
Zde musím říci, že velmi obdivuji a opravdu smekám!! Jelikož tř. pracovní, je dle mě velmi úctyhodná! Nejen, že je pes krásný, ale když je i chytrý, svůj talent umí upotřebit ještě v terénu a k tomu má vynikající vedení, jednoduše - má to v krvi, je to více než velká pocta. Jak jistě víte, plemeno Dalmatin má mít také vlohy pro jak sportovní kynologii tak samozřejmě pro loveckou. Což v chs Vetřelec je dlouholetá tradice :) Tito pejsci se jí věnují celý život, natáčejí i různé dokumenty, filmy, viz “ Artuš, Merlin a Prchlíci” a to vše díky své chovatelce Ladě :) Jsem moc pyšná na to, že čeští dalmatini se prosazují i těmito svými přirozenými vlohami, a o to více tleskám, když se na výstavě ve tř. pracovní objeví jedinec se splněnými zkouškami, který má i něco na víc, přirozenou krásu, ale hlavně srdce !! :-))) 
 
 
Krásné předvedení, krásná spolupráce, skvělí dalmatini ! :-))
 
 
Byla jsem neustále v online kontaktu s ostatními chovateli a majiteli. Ráda jsem si zase připoměla, že vzájemná podpora je moc fajn. Kdy si konkurence hledí svého a přesto vás velice uznává a projeví vám veřejnou úctu. Ne jako po většinou u nás, kdy vám podkopávají nohy a pro tituly a poháry by vám urvali ruce. .
Bylo hezké zase si zažít společné setkání resp. sjezd vystavovatelů, uznání zahr. konkurentů v pravém slova smyslu, nikoliv konkurence pro souboje :-D ALE  přehlídka psů různých států a jejich šampionů :) U těch pravých a "staré školy" platilo UZNÁNÍ nikoliv Závidění, PŘEHLÍDKA KRÁSY nikoliv Konkurence, POJEDNÁNÍ O MOUDRECH PLEMENE nikoliv Pomluvy
 
Do tř. Otevřené/Open class nastupuje náš úžasný ,Bumbrlíček, Gery Petrovický vítr (8/8)
prezentoval se opravdu krásně, prostorný diagonální běh, harmonicky pravidelný klus po kruhu + opravdu VÝBORNÝ výstavní postoj při posouzení. Evi a Gery, byli jste jedničky a fakt jste se nám všem moc líbili !! :-)) Pochvala za přátelskou povahu byla slyšet až k nám ! ;)
 
Byli jste skvělí a moc vám to slušelo ! :)
 
Tak, a náš čas přišel. . .
 
Do kruhu jsme, jako povětšinou, nastupovali první v zástupu (dle jmen pejsků podle abecedy-Výstavní Řád je Etikou vystavovatele). Náš první rozběh, resp. vběh na určené místo od paní rozhodčí :)
 
Tř. Vítězů byla nabitá Vítězi a Šampiony :)
 
Bylo nás celkem 6 krásných dalmatinů. . . :)
 
. . a paní rozhodčí, specialistka na plemeno, si každého pěkně prohlédla :) 
 
Šli jsme na řadu jako první,  "2 běhací kolečka" a běh "Diagonálně dopředu a zpět" :)
Angelek se soustředil jako správný Šampion :)
 
No a pokyn k následnému "Výstavnímu postoji" :-))
CH. Amor Royal Felicity
Angelo je již výstavní mazák a postoj je mu přirozeně vlastní včetně nastražených uší a vrtění ocáskem :)
 
A ted už jen počkat, až paní rozhodčí posoudí všechny pejsky . . :)
 
tak si trochu ulevíme, v kruhu se nemusí jen napjatě stát na vytrvalost . . . ;) 
. . a na řadu šel Guliverek . . ;)
 
Tak, chvilka rozhodování . . a už víme, že dnes nás paní rozhodčí na pořadí neposílá . . .
CH. Amor Royal Felicity ,Angelo,
tř. Vítězů (6/6)
Excellent 
Ovšem známka VÝBORNÁ je na takovéto legendární akci snem každého, tudíž jsem spokojena, že se zadařilo a Angelo i všichni NAŠI se tak moc líbili !! :)
 
VIDEO OF CAC IN CHAMPION CLASS WAFDAL SHOW PRAGUE 2015 WITH ANGELO !
judges males Ludmila Fintorová (SK) + females Nenad Devic (SRB)
Show Handler: Věrka Hejtík (CZ)​
Doporučuji pustit na velkou obrazovku v HD, je to  přeci jen lepší kvalitka ;) Video zde/ here:
 

Posted by Lenka Polívková on 1. červen 2015
 
Společně s námi do tř. Vítězů nstupoval i náš CH. Guliver Petrovický vítr, 
který je již hotový Šampion krásy ! :)
Guliverek se prezentoval moc pěkně, ovšem projevila se u něho únava z předchozího dne, kdy byl běhat se svou paničkou v přírodním terénu několik km.. No, příště to snad bude lepší až budete zase odpočatí ;) ale moc jste se nám také líbili a moc vám to slušelo ! :) 
 
 
a ted už jen počkat na naší třídu čestnou s Falcouškem, kde mohli nastoupit pouze Championi nebo Interchampioni :))
Musím říci, že z negativních existencí, kterým je ještě vlastní se posmívat a ještě si na nás ukazovat prstem si nic nedělám. Jelikož tito ubozí lidé nemohou nikdy pochopit, že my ostatní máme psi pro lásku a radosti ze života a ne pro slávu. . . SLÁVA, a co sní?? . . :)

S Falcouškem jsem nastupovala s přáním pěkně užitého výstavního aktu včetně ukázky jeho bonusových předností. Když nastupuji vždy do kruhu, je samozřejmě mé přání dostat známku VÝBORNÁ, ale ohodnocení neberu tak vážně, jako ukázat jedince v tom nejlepším světle, což se mi podařilo a daří vždy :)) 
 
     
 
Falco Petrovický vítr Posudek WAFDAL Prague 2015
,,6 letý krásně tečk. pes téměř kvadratického rámce, 
harmonická hlava, korekt. chrup, suchý krk, harmonické zaúhlení,
trochu delší tlapky, přátelská povaha, aktivní pohyb "
CH. Falco Petrovický vítr ve výstavním procesu dění :)
Když se může vrtět radostně ocáskem a ještě se k tomu usmívat, tak proč ne . . ;) 
 
Kášonek krásně ohodnocen včetně velmi výrazného posudku, i když na nás paní rozhodčí při procesu posouzení "trochu zapoměla" :) Posudek máme skvělý a z tak velkolepé akce s velmi nabitou konkurencí si toho velmi vážíme !! Děkujeme :)
 
 
Tak a po celkovém posouzení pejsky zase pěkně provětrat, ŽÁDNÉ ZAVŘENÍ DO KENELEK ČI KLECÍ !! Pěkně okysličit mozečky i krev a hurá na sváču :)
 
Káša se sluníčkuje . . ;) 
 
Pejsci posilněni, my lidi taky jelikož už se začal WAFDALský raut. . .
 
Nechybělo kafíčko, čaj, voda, a pro mě velké objevení nealko šampáňa-velmi dobré :) a také občerstvení. Zde musím velmi pochválit organizátorku pohoštění ! :) Nejen že pohoštění probíhalo s úsměvěm ale ihned bez dlouhého čekání a to jsme všichni velmi ocenili :) Myslím, že sem patří i velké poděkování za dobré jídlo, slané i sladké včetně domácího pečení. Velkým Bonusem byl WAFDAL dort na kterém nechyběli ani černé a hnědé puntíky. Puntíkatá výzdoba ve formě dalmatinských ubrousků apod. Toto bylo velmi příjemné a myslím si, že i toto pohošťování lidi vzájemně sbližovalo, o což vždy kdysi na výstavách šlo :) Jak se lidi nacpali, jak se posilnili, popovídali i se nasmáli, přesně takhle by to prostě mělo mezi pejskaři a skutečnými milovníky plemene vypadat. My jsme si to užili. Opravdu děkujeme :) 
 
Čas celkem utíká a tak se blíží zahájení soutěží, na které jsme byli s našimi pejsky samozřejmě také přihlášeni. . .
Nutno podotknout že přihlásit se mohl do soutěží úplně každý, takže úplně všichni zúčastnění WAFDALu. :)
 
Finálové soutěže / Finals competition of WAFDAL :
Nejlepší tečkování / Best spotting - 1st place ! 
Nejlepší chovatelská skupina/Best kennel
Nejlepší hlava/Best head 
 
Ch. Falcoušek vyhrál soutěž o Nejlepší tečkování WAFDAL 2015 !! :)
Ch. Falco Petrovický vítr is Winner in competition of The Best spotting of WAFDAL 2015 !! :) 
 
Musím říci, že Falco nastoupil do této soutěže naprosto s radostí s Konkurencí psa, který tuto soutěž již opakovaně vyhrál a též s fenami, které tuto soutěž již také vyhráli. Takže žádné, že tam byl sám. . 
Paní rozhodčí si všechny důkladně prohlédla a bez dlouhého rozhodování nám podala ruku s gratulací, Falcoušek natěšeně nastoupil do této soutěže poprvé a vyhrál s úsměvem na tváři :) Je pravdou, že i v posudku má vyzdviženo jeho cituji "Výborné tečkování" Děkujeme :) a díky i za gratulace všech při výstupu z kruhu, jsme rádi že se Falcoušek prostě líbí a že i přes nepřízeň závistivců s výkřiky nezvládnuté prohry, jsme "imaginárně spláchli do záchoda". Falcouš vyhrál poctivě a čestně !! :)
 
Falcoušek v kruhu při posouzení Nejlepšího tečkování WAFDAL 2015 !! :) 
 
Ch. Falco Petrovický vítr ,Káša, Nejlepší tečkování WAFDAL 2015 !! :)
Ch. Falco Petrovický vítr is Winner in competition of The Best spotting of WAFDAL 2015 !! :) 
 
,, Jsem urostlý elegán a stojím pevně nohama na zemi. :) Panička říká, že jako správný dalmatini, kteří běhali u kočárů jako doprovod šlechty, mám silné nohy a pěkné osvalené tělíčko a obstál bych jako dalmatini z historických kořenů plemene. :) 
Moje panička mi před spaním vždy vypráví, že:
Například zejména v Británii provázela více než sto let skupina dalmatinů co by "trabanti" neboli "tělesná stráž" kočáry vznešených osob na ne vždy bezpečných cestách.
Díky svému nápadnému, nepřehlédnutelnému zbarvení, dekorativnosti, ladnosti a vyváženosti tělesné stavby i vynikajícím běžeckým schopnostem dalmatini  nemohli mít v této roli konkurenci. "Carriage Dog" neboli "kočárový pes"to byla v devatenáctém a ještě na počátku dvacátého století nejčastější z mnoha přezdívek, kterémi nás dalmatiny oslovovali. V 18. století nás také nazývali jako "Bengálský brakýř"někdy i "tygří pes".
 A k tomu mi příroda nadělila i krásné čisté tečky, dobře ohraničené, eleganci a ladnost a také pořádnou dávku chytrosti. . :). Jsem to ale pěkný a vděčný uličník ;-)) "
 
 
Do soutěže Nejlepší chovatelská skupina/Best kennel of WAFDAL jsme nastoupili Guliver + Gery + Falcouš. Záměrně jsem volila styl hnědák - černě - hnědák :) Také jsme se domluvili na společně sladěném barevném oděvu a postoji. Paní rozhodčí nám při prohlídce našich psů sdělila "Pěkní" a šla dál. . Všechny prohlédla, po chvilce zvolila víítěze. Gratulujeme. :)

CHS Petrovický vítr v soutěži Nejlepší chovatelská skupina/Best kennel of WAFDAL 2015 !! :)
zl. Jaňulí + Guliverek, Eva + Gery, já + Falco :-)))
SPOLEČNÁ HARMONIE :-)
 
 
Soutěže o Nejlepší chovnou fenu / Best breed bitch of WAFDAL, kterou jsme měli také přihlášenou, jsme se zúčastnit nakonec nemohli, jelikož podmínkou bylo vypsáno - nejméně 4 jedinci. . a my jsme byli jen tři, jelikož náš Gastonek nemohl dorazit. . . 
 
No a nakonec Falcouš nastupoval do soutěže Nejlepší hlava/Best head of WAFDAL 2015.
zde jsme jen nastoupili, opět po prohlídce všech chvilka přemýšlení a zvolena vítězka. Gratulujeme. :)
 
 
Náš cíl této akce nebyl vyhrát, ale užít si WAFDAL 2015 SPOLEČNĚ !! :)
Děkujeme všem našim majitelům s odchovánky za CELKOVOU SPOLEČNOU HARMONII ! 
I těm, co nemohli přijet nebo přijeli bez psů za podporu, za držení palců a co jste na nás mysleli, určitě nám to pomohlo :)  Díky všem, kteří se s námi sjeli a vystavovali nebo pomohli a pomáhají vždy když je třeba a to sami od sebe :) :) 
Dík, že jste se s námi zúčastnili a děkujeme že vás všechny máme ! :) Jste úžasní majitelé našich dětí !! :) Jste snem každého zodpovědného chovatele a jste skutečnými přáteli :-))))))) . .
 
 
Těšíme se ze všech vašich radostí a prožitků s pesánkama a budeme se těšit, že až se zase domluvíme, všichni se sejdeme. Jsme moc rádi, že jsme stále všichni v kontaktu. 
 

Jsme rádi, že jsme se tak pěkně sešli na WAFDAL 2015 ! :) užili jsme si to i když jsem lítala jak střela sem a tam. . došli jsme si na obídek :) a užili se a pomuchlili se :-)) . .

na WAFDAL foto zl. Barzoj Markízek a Zuzka, Jaňulí a Guliverek, pan Nenad Devic, Eva a Gery a já a Falcouš :)) usmívající majitel=usmívající se pesan ;)

Pro Vás, kdo nebyl.. sešli jsme se Falcoušek, Gery s Evou a Tomášem, Gulíšek, přijela i paní Gentlemanková Bastíková :) a také nám po oba dva dny moc pomáhala naše Lenka Gastonková :) Děkujeme :) Naše Zuza se k nám přišla hned jak dovystavovala barzoje. V sobotu Akira blondýna dodělala Veterán Šampiona a běhala o Nejlepšího jedince plemene barzoj a to hned 2x :) no a i Markízek-nový přírůstek od ledna, byl také oba dva dny a v neděli se na WAFDAL řádně pomazloval se všemi našimi a i nenašimi :) viz WAFDAL společná fota ;) . .

Vyfotili a prohodili jsme i pár slov, no, více než pár, i s paní prezidentkou WAFDAL a Belgického dalmatin klubu Liliane De Ridder Onghenou. :) která mě sama od srdce při focení objala. . :-))

Velké poděkování patří také MUDr. Radaně Zachové, za skvělou organizaci, skvělé uvedení včetně celkového průběhu WAFDAL 2015 ! Užili jsme si to a velmi ocěnujeme. Více než díky :) 

Chci zde ještě jednou velmi poděkovat za pochvaly a uznání mé osoby za mou spolupráci, součinnost alias harmonii se psy. Jak v posudcích, pochvaly výborného handlingu alias "Excellent handling" tak mého spojení se psy, cituji "Connection and amazing harmony with your handled dogs" a to za oba dva dny, jelikož na MVP CACIB Praha v sobotu posuzovali stejní rozhodčí jako na WAFDAL 2015, jen měli obráceně pohlaví. Osobní ohodnocení těchto vážených rozhodčí mě velmi potěšilo. :-)) Také uznání paní Liliane De Ridder Ongheny a pro mě až dojaté pochvaly od delegátů WAFDAL. Ze srdce děkuji ! :)  . .

Naši Dalmatínci Petrovětři, Přejeme vám spoustu lásky a radosti s našimi ratolestmi i dál a budeme se těšit tedy zase na příště :) 
 

Pejsky máme pro radost, protože. . :) :) 

„Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.“ :)